Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Skieruj się tutaj, aby zamówić baseny.

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z luksusem, lecz jest to także ogromna przyjemność, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu więc bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać wyłącznie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo do salonów spa czy obiektów sportowych, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe czy wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest zatem niezbędny do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia ilość typów basenów. Dostępne są różne kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, idealne dla entuzjastów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać najprostsze rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa również ogród bądź halę basenową. Godnym polecenia pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do wypoczynku, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Podobnych akcesoriów jest jednak znacznie więcej – jedne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasz adres:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]