Co warto wiedzieć o podporach szalunkowych?

Dowiedz się, gdzie kupić podpory Peri.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są stosowane? Kiedy opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich funkcja

Pośród szalunków rozróżniamy deskowania do wykopów, ścienne oraz podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj używany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można pokryć strop betonem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią również stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala stosować je w wielu sytuacjach. Standardowo na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną trwałością, są również łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Pośród wiodących producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, a także elementy produkowane przez firmy Olan, Pionart czy Hunnebeck. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się prekursorskimi rozwiązaniami, przemyślaną konstrukcją oraz wysoką jakością. Podpory stropowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie wiele firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]