Ekologiczne domy drewniane – budownictwo z troską o środowisko naturalne

Domy drewniane Kraków kupisz na http://domygoralskie.com/eko.html.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu ogromną popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie naszego kraju domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl zwykłe pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. Dlatego coraz chętniej stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od dawna traktowane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach wybudowanych z drewna nie używa się surowców syntetycznych. Z uwagi na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest stosowana również papa. Dzięki temu domy drewniane w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego rodzaju świetnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie prezentują w sąsiedztwie majestatycznych gór oraz sielskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje świetne samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwa wilgotność powietrza. Jest ono także doskonale natlenione. Domy drewniane idealnie nadają się dla mających alergię, chorych na astmę i osób borykających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i bardzo piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]