Okna i drzwi aluminiowe – duże, stabilne i wytrzymałe przeszklenia

Dowiedz się, gdzie zamówić drzwi aluminiowe z Niepołomic, wejdź na mtsdom.pl.

Aluminium to metal bardzo popularny w budownictwie, z którego coraz częściej wykonuje się drzwi oraz okna, stanowiące alternatywę dla stolarki z drewna czy tej z PVC. Do tej pory drzwi oraz okna aluminiowe zwykle spotykane były w sklepach, w budynkach użyteczności publicznej i w biurowcach, jakkolwiek w XXI w. stosuje się je również w domach prywatnych.

Zalety okien i drzwi aluminiowych

Czy warto zdecydować się na okna i drzwi aluminiowe?

Drzwi i okna aluminiowe są bezkonkurencyjne, gdy mówimy o wielkopowierzchniowych obiektach. Z tego powodu jest tak często wybierana przez architektów drapaczy chmur – umożliwia wzniesienie obiektów, w których elewacja składa się w pokaźnej części z przeszkleń. Ten styl budownictwa przyjął się też w budownictwie prywatnym – w ostatnich latach popularność zyskują nowoczesne domki jednorodzinne, w których stosuje się drzwi i okna aluminiowe do stworzenia przeszklonych ścian. Dzięki temu do pomieszczeń wpada więcej naturalnego światła, a mieszkańcy mogą cieszyć się panoramą okalającego domek ogrodu.

Głównymi zaletami surowca jakim jest aluminium jest jego ogromna odporność na utlenianie oraz działanie wody i promieniowania UV, a także jego lekkość i plastyczność. Umożliwia to budowę dużych, mocnych ram dla powierzchni szklanych, nieraz o bardzo nieszablonowych konturach. Trzeba podkreślić, że nowoczesne wyroby stolarki z aluminium cechują się korzystnym współczynnikiem przenikania ciepła.

MTS Dom – producent systemów przesuwanych i okienno-drzwiowych

Rodzimy producent drzwi i okien aluminiowych, spółka MTS Dom z Niepołomic, działa na rynku od przeszło 20 lat. Oferta firmy jest niezmiernie bogata. To głównie systemy okienno-drzwiowe, przesuwane i przeciwpożarowe. W asortymencie tego producenta dostępne są też systemy dodatkowe, jak konstrukcje balustrad lub ramowe konstrukcje wypełnione siatką, instalowane na witrynach, drzwiach i oknach, które stanowią zaporę zabezpieczającą pomieszczenia przed owadami. Produkty MTS Dom sprzedawane są w szerokiej gamie kolorów, między innymi kolorach drewnopodobnych oraz strukturalnych i w palecie RAL, toteż łatwo można dopasować odpowiednią barwę produktu do planowanego projektu.

Nasz adres:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]