Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

Zamów aparat do masażu uciskowego.

Presoterapia to zabieg, którego zadaniem jest poprawa cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to zbiór przeróżnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów okrężnych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość terapeuta dostosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, jak i punktu ucisku.

Maszyna do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują maszyny do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów z komorami, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne komory mankiet uciska kończynę, wspomagając tak krążenie chłonki. Istnieje multum wskazań do zastosowania zabiegu presoterapii. To m.in. zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień stosowana w świecie sportu, głównie jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowy sprzęt do masażu limfatycznego

Duże możliwości wykorzystania urządzeń do masażu uciskowego wpłynęło pozytywnie na rozwój tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby chętnie stosujące tę metodę masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, za sprawą mobilnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy drenaż. Aparaty CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, dlatego bez przeszkód można spakować je w podróż, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być koniecznie omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, bo występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. miażdżyca czy choroba nowotworowa, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]