Implantologia alternatywą dla protez

Dawniej osoby, które z różnych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, by używać protez. Nie jest to oczywiście trafione wyjście, gdyż protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Dlatego tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, lecz także mają wiele innych plusów. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie trwałych rezultatów, do zera zmniejszając prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębów, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wszczepi nam implanty zębów.

Implanty zębowe – jak przebiega leczenie?

Obecnie implantologia stosuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm oraz nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczne skrócenie okresu leczenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po trzech miesiącach. Do tego czasu musi stosować zimne kompresy, a od razu po operacji – wystrzegać się tytoniu, gorących potraw i alkoholu. Istotne jest też stosowanie specjalnych preparatów, które zwalczają obrzęk i ból.

Skuteczna i bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera ogromny wpływ na jakość życia chorych – dlatego tak istotne jest to, żeby wybrać właściwego stomatologia. Jak więc ustrzec się przykrych niespodzianek i trudności ze zdrowiem? Słusznie zrobimy zlecając wykonanie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem i pozytywnymi komentarzami wcześniejszych pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w Google nazwiska lekarza z pewnością znajdziemy istotne wskazówki.