Klinika okulistyczna – uzyskaj pomoc optometrysty

Korygowanie wad wzroku. Dowiedz się więcej na voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok gwarantuje wysoki komfort życia. W klinice okulistycznej można wyeliminować problematyczne i nierzadko niebezpieczne dla zdrowia dolegliwości. Kto może poddać się zabiegom korekty wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg mało inwazyjny oraz bezpieczny

Do niedawna korygowanie wad wzroku sprowadzało się do zakładania soczewek kontaktowych bądź okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekcji pozwalające na leczenie presbiopii, krótkowzroczności, dalekowzroczności, jak również szeregu innych chorób. Szczególnie popularna jest laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się dużą skutecznością. Taka korekcja wad wzroku jest bezpieczna oraz nieinwazyjna, a pacjent w mgnieniu oka wraca do regularnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, gdzie zatrudniony jest doświadczony personel, specjalizujący się w nowoczesnych technikach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać stosowną metodę leczenia i skorygować wadę wzroku. Optometryści przyjmujący w klinice okulistycznej dysponują najnowszym sprzętem diagnostycznym, tym samym mogą zidentyfikować nawet mało rozpowszechnione dolegliwości oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne podejmują się również leczeniem innych schorzeń, np. stożka rogówki. Innowacyjne metody jego leczenia polegają m.in. na kształtowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Poza tym okuliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest testem pomocnym w diagnozowaniu stanów zapalnych, glaukomy, a także pozostałych groźnych chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się też mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją zaćmy. Korekta wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie także z innymi dolegliwościami, jak przykładowo pozbyciem się kaszaków bądź ciała obcego z oka.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]