Korekcja starczowzroczności – dostępne metody

Korekcja starczowzroczności - poszerz swoją wiedzę!

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z często występujących procesów powiązanych bezpośrednio ze zbliżaniem się do wieku starczego. Jej symptomem jest pogorszenie widzenia na nieduże odległości, co praktycznie ogranicza możliwość pisania, korzystania z laptopa i smartfona, czytania czasopism oraz realizowania szeregu codziennych aktywności. Starczowzroczność jest wynikiem zaburzenia zdolności akomodacji oka lub jej pełnej utraty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być przepisanie szkieł korekcyjnych, jednakże wywołuje to komplikacje. Szkła do bliży przeszkadzają w dostrzeganiu dali, okulary progresywne są w większości wypadków drogie, natomiast modele dwuogniskowe często nie są komfortowe. Najlepszym wyjściem może okazać się zatem zlikwidowanie presbiopii podczas zabiegu.

Korekcja starczowzroczności. Z jakiego powodu jest potrzebna?

Jak już napomknęliśmy, leczenie starczowzroczności umożliwia uniknięcie licznych komplikacji przy wykonywaniu codziennych, najprostszych czynności. Osoby mający to schorzenie (trzeba zaakcentować, iż niekiedy pierwsze oznaki presbiopii przejawiają się niedługo po 40 roku życia) mają trudności z pisaniem czy korzystaniem z telefonu, jak również jazdą komunikacją publiczną (kłopoty ze sprawdzeniem planów jazdy) czy robieniem zakupów (wręcz ogranicza możliwość odczytania etykiety artykułu). Co więcej, odwrotnie do miopii, starczowzroczność nie jest rekompensowana przez możliwość ostrzejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie szkieł korekcyjnych okazuje się dla osób cierpiących na tę wadę uciążliwe. Należy też pamiętać, iż wada ta się nieprzerwanie pogłębia, a każde następujące 2 lata lata skutkują w większości wypadków pogorszeniem widzenia o mniej więcej 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – eliminacja wady w czasie pojedynczego zabiegu

Poza korektą przy użyciu szkieł korekcyjnych, dostępne jest też leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność korzystania z okularów. Techniki jak przykładowo PRESBYMAX® są też rozwiązaniem, by w toku pojedynczego zabiegu zupełnie usunąć wadę w obu oczach.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]