Zainteresowany AMD Kraków? Skieruj się w to miejsce.

Starcze zwyrodnienie plamki żółtej, w skrócie AMD, to choroba wzroku, która dotyka ludzi w starszym wieku i zdecydowanie wpływa negatywnie na jakość widzenia. Obecnie biegli okuliści oferują pomoc w korekcji tej niedyspozycji. Zabieg AMD staje się środkiem pozwalającym przywrócić wcześniejszą sprawność.

Kto najczęściej choruje na zwyrodnienie plamki żółtej?

Plamka żółta to część siatkówki oka wyróżniająca się najwyższym skupiskiem światłoczułych czopków – to za jej sprawą nasz wzrok jest wyraźny. AMD jest chorobą, która objawia się obniżeniem się ostrości wzroku oraz deformacją obrazu. Wyróżniamy postać mokrą i suchą tej dolegliwości. Na AMD cierpią przeważnie osoby, które przekroczyły 50. rok życia, natomiast etiologia schorzenia nie została w dalszym ciągu do końca zidentyfikowana. Przypuszcza się jakkolwiek, iż za AMD odpowiada niezdrowy tryb życia – przykładowo nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, otyłość czy palenie tytoniu. Kluczowe mogą być też czynniki genetyczne, a także pozostałe schorzenia współistniejące, np. hipertensja lub cukrzyca. Nowoczesna medycyna wypracowała szczęśliwie skuteczne narzędzia leczące to schorzenie. Leczenie AMD wykonuje się z użyciem wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Zabieg 2RT działa efektywnie na suchą postać AMD.

Zabieg 2RT – jak przebiega?

Specjalistyczny laser 2RT oddziałuje na zmienione komórki gałki ocznej a przy tym nie wywołuje uszkodzeń w fotoreceptorach siatkówki. Zabieg ten jest bezpieczny, co sprawia, iż może być wykonywany u rozmaitych grup pacjentów zagrożonych uszkodzeniem lub potencjalną utratą wzroku. Technologia laserowa hamuje zachodzące procesy zwyrodnieniowe i aktywuje komórki do odbudowania się. Zabieg 2RT poprawia metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie jest uciążliwe – jest bezbolesne dla chorego. Przed rozpoczęciem zabiegu oko znieczula się miejscowo, a sam zabieg 2RT trwa tylko parę minut.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]