Laserowa korekta wzroku – poznaj zalety i przeciwwskazania

Tutaj odnajdziesz szczegółowe informacje dotyczące laserowej korekcji wzroku Kraków.

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, praca w różnych zawodach oraz codzienny komfort – to jedynie niektóre z powodów, które nakłaniają nas do wykonania korekcji laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnim czasie wciąż rośnie, do czego przyczynia się na pewno niezwykle niskie niebezpieczeństwo potencjalnych komplikacji oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej następstwem obniżka cen leczenia). Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają też względy zdrowotne. Wiele badań udowadnia bowiem, iż nie leczone wady wzroku mogą prowadzić do wiele poważniejszych problemów, ponieważ stanowią czwarty (zaraz po zaćmie, zwyrodnieniu plamki oraz jaskrze) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się jeden na trzech mieszkańców Starego Kontynentu.

Korekta laserowa wzroku czyli kształtowanie rogówki

Korekcja laserowa wzroku korzysta z technologii formowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum można osiągnąć wspaniałe efekty. Zmniejszając jej obwód i podnosząc środek, można natomiast wyeliminować problem nadwzroczności. Dziś szeroko rozpowszechnionych typem lasera stosowanego w trakcie procedur korekty laserowej jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie wiązki światła podczerwonego. Pozwala to na dokonanie dokładnego modelowania, a zarazem minimalizuje ryzyko uszkodzenia pozostałych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tego sposobu leczenia wad widzenia przemawia masa argumentów. Główne z nich to w szczególności mała inwazyjność, efektywność, dokładność i minimalne niebezpieczeństwo powikłań. Warto wspomnieć też o tym, iż zabieg nie musi być prowadzony w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekcja wzroku – lekarz nie zgodzić się na zabieg

Nim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, trzeba mieć świadomość tego, że w sporadycznych kazusach lekarz może odmówić jego wykonania. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne, wiek poniżej 21 roku życia, schorzenia oczu jak np. zaćma czy karmienie piersią oraz ciążę.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]