Leczenie wad wzroku – zabiegi z użyciem lasera

FemtoLasik Kraków. Dowiedz się więcej na https://tinyurl.com/y6e883ef.

Korekcja laserowa wzroku to obecnie najbardziej popularna metoda korekty presbiopii, astygmatyzmu, hyperopii oraz myopii, jednakże mało zainteresowanych wie, że zabiegi te są realizowane przy użyciu różnych technik.

Zalety zabiegu FemtoLASIK

Zabieg FemtoLASIK (zwany również All-Laser-LASIK) to bezinwazyjna, nie wywołująca bólu oraz bardzo bezpieczna technika korekty takich wad jak dalekowzroczność (do +4 dioptrii), miopia (do -10 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii) oraz u niektórych pacjentów presbiopia. Sam zabieg nie trwa długo – wprawny lekarz optometrysta jest w stanie zrealizować go w czasie poniżej dwudziestu minut. Zaletą tej metody jest to, że pacjent niesłychanie szybko odzyskuje ostrość wzroku – praktycznie w przeciągu doby po zabiegu może wznowić swoje normalne zadania. Zabieg przebiega w dwóch fazach i w przeciwieństwie do metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana przy użyciu mikrokeratomu. Podczas zabiegu FemtoLASIK na początku za pomocą lasera femtosekundowego rozdziela się płat rogówki o grubości ok 0,1 mm, a w drugim etapie ma miejsce formowanie rogówki laserem excimerowym.

Pewnym wariantem zabiegu FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie praca lasera excimerowego jest dostosowana do każdego pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu optometrysta wykonuje topografię rogówki i na jej bazie programuje wszelkie ruchy wiązki lasera. Ten rodzaj zabiegu przeprowadza się u pacjentów z nadwzrocznością i astygmatyzmem, których rogówka charakteryzuje się niestandardowym kształtem.

Pozostałe metody korekty wad wzroku

Rzadziej wykorzystywane sposoby korekcji wzroku to m.in.:
LASEK – przeprowadzany jest u pacjentów, u których z rozmaitych powodów nie da się użyć zabiegu FemtoLASIK. W tej metodzie korekty wzroku płat nabłonka rogówki ściągany jest nie wiązką laserową, a alkoholem.
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej ściąga się z rogówki nabłonek (odbudowuje się on później samoistnie), a następnie formuje się rogówkę z użyciem lasera excimerowego. EBK zwana jest zabiegiem powierzchniowym, bowiem laser nie ingeruje w głębokie warstwy rogówki. Metodę tę można jednakże zastosować jedynie do korekty nieznacznych wad wzroku.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]