Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Więcej informacji o aparatach do ultradźwięków.

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci często stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, bowiem właściwie aplikowane ultradźwięki mają bardzo korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Stosuje się je do masażu mięśni, a wyzwalane za ich pomocą ciepło działa kojąco na zakończenia nerwowe. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do uśmierzania bólu, usprawnienia przepływu limfy i redukowania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu dobrego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie stu lat, bazuje na 2 rodzajach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – blizn, stawów, wiązadeł oraz ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają pozytywny wpływ na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne lub stacjonarne?

Istnieją dwa typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją świetną kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów bądź podejmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje dużą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]