Sól kłodawska i himalajska – bogaty skład mineralny

Potrzebujesz soli kłodawskiej niejodowanej? Sprawdź superbutelki.pl/pl/c/Sole/119.

Związkiem chemicznym niezbędnym do poprawnego działania naszego organizmu jest sól. Jakie własności ma sól himalajska oraz niejodowana sól kłodawska? Czemu powinno się ich używać w gastronomii?

Różowa sól himalajska – jakie pierwiastki zawiera?

Sól kuchenna to jedna z najlepszych przypraw, która doskonale wzbogaca smak posiłków. Choć nadmierne użycie soli ma negatywne oddziaływanie na nasze samopoczucie, to jej rozważne dawki (nie więcej niż 6 gramów dziennie) są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Sól zaopatruje nas wszak w sód, to jest w pierwiastek odpowiadający za utrzymanie poprawnego ciśnienia we krwi oraz gospodarkę wodną. Jednym ze zdrowych typów soli jest sól himalajska wydobywana ze pokładów liczących ok. 250 mln lat. Składnik ten zawiera masę cennych minerałów oraz pierwiastków, między innymi żelazo, potas czy cynk, a przy tym jest pozbawiony szkodliwych składników i zanieczyszczeń, np. trujących metali ciężkich. Sól himalajska wspaniale podkreśla smak potraw i jest do kupienia zarówno w formie drobnych, jak i grubszych kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – wykorzystywana nie tylko w przemyśle spożywczym

Sól kłodawska niejodowana natomiast to produkt o dużym stopniu czystości – zawiera ok. 97% NaCl i jest świetnym dodatkiem do domowych kiszonek. Jest wartościowym źródłem wapnia, żelaza czy magnezu, innymi słowy składników koniecznych do utrzymania pełni wigoru. Sól kłodawska wydobywana jest w kopalni Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie jest poddawana , skutkiem tego nie zatraca swoich cech i jest bez trudu wchłaniana przez organizm. Sól kłodawska niejodowana jest często stosowana nie tylko w branży spożywczej, ale też sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w kosmetyce, rolnictwie i lecznictwie.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]