Terapia małżeńska – na kłopoty w związku

Terapia małżeńska UK - poznaj specjalistę, który Ci pomoże.

Każde małżeństwo może napotkać różnorodne problemy. Całe szczęście obecnie można się z nimi uporać naprawdę skutecznie. Świetnym wyjściem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego oraz wykwalifikowanego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach może być pomocna?

Do psychoterapeuty udają się pary zmagające się z rozmaitymi kłopotami. Specjalista pomaga pokonać trudności mające związek z niedochowaniem wierności jednego z partnerów, jak również udzieli pomocy w razie uzależnienia, chociaż w takich sytuacjach często potrzebne będzie także specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog okaże się być wsparciem w czasie choroby małżonków czy członków ich rodzin. Jest nieoceniony w momencie, kiedy pomiędzy mężem i żoną dochodzi do konfliktów, których nie umieją rozwiązać sami. Udział w terapii małżeńskiej pomoże także przezwyciężyć trudności oraz usprawnić partnerstwo. Lepsza staje się komunikacja między małżonkami – dzięku czemu ich małżeństwo rozwija się, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga zrozumieć partnerom jakie mają oczekiwania oraz potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie wyłącznie branie, ale przede wszystkim dawanie czegoś od siebie. Dzięki terapeucie możliwe jest określenie przyczyn , które leżą u podstaw partnerskich problemów. Małżeństwo, które ukończyło terapię małżeńską posiada wiedzę potrzebną do tego, aby skutecznie radzić sobie z kłopotami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy na terenie Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii przyczyniła się do tego, że obecnie bez problemu można wyszukać polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego ułatwia pracę nad problemem oraz podnosi komfort pary, która postanowiła postawić na wsparcie specjalisty. Także na emigracji opłaca się zawalczyć o własny związek, który w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna borykać się z rozmaitymi trudnościami. Należy wiedzieć, że terapia to nie coś, czego trzeba się wstydzić, a z jej pomocą związek może wejść na całkiem nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Nasz adres:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339