Akcesoria motocyklowe – które na pewno Ci się przydadzą?

Chcesz kupić akcesoria motocyklowe? Wejdź na www.legato-motocykle.pl.

Przemieszczanie się jednośladem to czysta przyjemność. Są metody na to, by jazda na motocyklu zapewniała o wiele więcej zabawy, a zarazem była zdecydowanie bardziej komfortowa i bezpieczna. Pomogą w tym specjalne akcesoria, w które każdy kierowca powinien wyposażyć swoją maszynę. Wybór takich akcesoriów motocyklowych jest szeroki i znajdą się tu zarówno produkty, w których najważniejsza jest ergonomiczność, jak i gadżety, które wpływają na estetykę motocykla. Omówmy te najciekawsze i szczególnie użyteczne.

Akcesoria motocyklowe – owiewki przekierują pęd powietrza w inną stroną

Im szybciej jedziemy, tym większy i mocniejszy strumień powietrza kieruje się w stronę twarzy kierowcy. Wiąże się to licznymi niedogodnościami. Silny wiatr powoduje, że intensywniej czujemy mróz. Powietrze o dużej prędkości natęża również poziom hałasu otaczający motocyklistę oraz powoduje, że na przesłonie kasku rozpryskują się insekty, co zauważalnie obniża widoczność. Można jednak uniemożliwić podobne przypadki instalując deflektor, który przekieruje strumień powietrza w górę.

Pozostałe rekomendowane akcesoria motocyklowe

Przydatny uchwyt dla pasażera

Motocykliści często przewożący pasażerów muszą zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo oraz komfort. W takim wypadku nieodzowny jest odpowiedni uchwyt dla pasażera, który zapewni mu większą równowagę niż tylne rączki.

Crash pady i tank pady

Podróż motocyklem niestety nieodłącznie związana jest z niebezpieczeństwo upadku. Ostrożny i spokojny styl jazdy w dużym stopniu redukuje to ryzyko, jednak go w pełni nie usuwa. Oprócz zabezpieczenia samego prowadzącego, warto zadbać też o osłonę pojazdu. W tym pomogą tank pady i crash pady, innymi słowy małe odbojniki, montowane na licznych częściach motoru (m.in. na osi wahacza czy na zbiorniku paliwa). Absorbują one znaczną część energii podczas upadku i chronią powierzchnię lakieru przed ewentualnym porysowaniem.

Nasz adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]