Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Nie szukaj już więcej! Tu kupisz bagażnik bazowy.

Podróż samochodem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie potrzebne w trakcie urlopu sprzęty. Przeważnie nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić przede wszystkim rowery czy narty, których schowanie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe przystosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Ładowność samochodu znacznie zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wilgocią, ale także nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, gdyż ma aerodynamiczną budowę. Do jego montażu konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić później. Pamiętajmy jednak, by wybór modelu pasującego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż zlecić fachowcom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy także kupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy samochodem rowery, SUPy czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są na ogół przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – zapewniają więc najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym lub pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Nasz adres:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]