Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Na skyshutters.pl/realizacje/ znajdziesz wizualizacje z wykorzystaniem shuttersów w sypialni.

Szatersy (shutters), innymi słowy dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zazwyczaj z wystrojem domów w stylu tropikalnym lub południowoamerykańskim. Jednakże ten element zabezpieczenia okna można użyć także w naszych domach – jest to niezwykle trwałe, a przy tym wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione teraz żaluzje.

Shuttersy w salonie – ozdoba i praktyczne przeznaczenie

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, będą pełniły podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Okiennice wewnętrzne znacznie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są grubsze, co powoduje, że znakomicie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są istotne, bowiem to w salonie ludzie przebywają po wiele godzin w ciągu dnia, a także podejmują tu gości. Dlatego więc trzeba zadbać, by ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale także wygodny. Opcja wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła przenikającego do salonu, co pozwala m.in. na częściowe jego ściemnienie, kiedy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pokoju, lub pełne jego przyciemnienie, kiedy chcemy zobaczyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – niezmiernie proste czyszczenie

Możliwość kontroli przenikania promieni słonecznych do wnętrza jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak również z innego powodu – z ich pomocą da się efektywnie korygować temperaturę pomieszczeniu, która w dużej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie zimy przez dłuższy czas utrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej chłód. Co więcej okiennice typu shutters tworzą mocną zaporę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Osadza się na nich mniej kurzu niż w zagięciach firanek, a ich pielęgnacja jest wyjątkowo łatwa i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale będą prezentować się również w łazience, w pokoju dziecka czy w kuchni.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]