Czym charakteryzuje się antena telewizyjna?

Tutaj kupisz antenę telewizyjną.

W zdecydowanej większości domów dostrzec można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie życia bez telewizji. By jednak telewizor nie był niepotrzebnym przedmiotem, należy zainwestować również w wysokiej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w przeróżnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – na jaki typ należy się decydować?

Wybór anten naziemnych jest dzisiaj niezwykle duży. W sklepach znajdują się anteny DIGIT i ASR – DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T oraz siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne obecnie w sprzedaży anteny DVB-T cechują się przede wszystkim łatwością montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w rękach przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które na ten moment proponują nam producenci, charakteryzują się też niezwykłą wytrzymałością na wpływ zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. W związku z tym pozwalają na odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej kupnie?

Ogromna oferta anten tego typu sprawiła, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy zastosować. Warto pamiętać, że pod uwagę należy brać wiele uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników bez trudu wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma też moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Uwzględnić powinno się zawsze ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]