Jak wybrać łóżko do sypialni?

Dalsze informacje o łóżkach drewnianych.

Na spanie poświęcamy nieomal jedną trzecią część dnia. To ogromnie ważny punkt ludzkiego cyklu życia, który zaniedbany powoduje zaburzeniami zdrowotnymi, chronicznym zmęczeniem i po prostu niższą efektywnością w pracy. Ale żeby spać głęboko należy zadbać o zakup wygodnego łóżka do sypialni.

Szerokość łóżka ma wpływ na komfort w czasie snu – co polecają eksperci?

To, na jakie łóżko do sypialni finalnie się zdecydujemy, najczęściej jest zależne od rozmiaru pokoju. Fachowcy od snu przeważnie doradzają, żeby łóżko jednoosobowe posiadało minimum 90 cm rozpiętości, jednak poniektórzy potrzebują 100 czy wręcz i 120 cm, aby komfortowo się na nim ułożyć. Z kolei łóżko małżeńskie musi posiadać minimum 140 cm, a optymalnie – 160 cm szerokości. Zagwarantuje to dość sporo miejsca dla dwóch osób. Odnośnie łóżka małżeńskiego fachowcy radzą nabycie odrębnych materacy dla każdego z użytkowników. Czemu? Każdy z nas ma inne upodobania, z tej przyczyny z rzadka się zdarza, że materac o konkretnej miękkości zagwarantuje spokojny sen obu małżonkom.

Wypada mieć na uwadze, iż mówiąc o wymiarach łóżka de facto definiuje się rozpiętość światła ramy równej wymiarowi materaca jaki do niego pasuje. Zatem aranżując sypialnię powinno się wziąć pod uwagę rzeczywiste wymiary łóżka, bo czasem bywają one nawet 10 cm większe od rozmiaru materaca.

Rekomendujemy także rozważyć czy zamówić łóżko z wezgłowiem czy bez. Jeśli przed snem masz w zwyczaju chwilę poczytać bądź obejrzeć coś w TV, wezgłowie zapewni właściwą podporę dla pleców w ciągu tych kilkudziesięciu minut, które spędzisz na siedząco.

Kupujesz łóżka drewnianego do sypialni? Zwróć uwagę na stelaż!

Mimo, że na rynku dostępne są setki wzorów łóżek tapicerowanych i na stalowych ramach, najczęściej kupowane wciąż są łóżka z drewna. Meble drewniane znakomicie harmonizują z nowoczesnymi stylami urządzania wnętrz, a równocześnie powodują, iż mieszkanie staje się pełne ciepła. Z tego też powodu wybierane są przez właścicieli ośrodków wypoczynkowych oraz hoteli – dzięki nim gość postrzega wynajęte wnętrze jako mniej obce.

Drewno rewelacyjnie nadaje się również na materiał na najistotniejszą część łóżka, czyli stelaż. Stelaż do łóżka również trzeba dobierać rozsądnie, ponieważ w znacznym stopniu ma wpływ na nasza wygodę w czasie snu. Stelaże z drewna nie tylko solidnie podtrzymują materac i są cichsze, ale również są na tyle sprężyste, by odpowiednio dopasować się do ruchów i ułożenia ciała użytkownika.

Nasz adres:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]