Kawa w kapsułkach – wiele smaków z całego świata

Jeśli chcesz nabyć kawę w kapsułkach, skieruj się tu.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się też ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale nadal pijemy go zazwyczaj w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą porównywalnie dobra jak w kawiarni

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian lub fantazyjnie przygotowaną idziemy zazwyczaj do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak zamienić espresso w doskonałe latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego popularna od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Głównie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest doskonale odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podsunięcie filiżanki lub kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki do ekspresu – aromatyczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to również nie jest ogromny wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można przygotować w domu za niecałe 1,40 zł. Cena waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kawiarni, jest to na ogół ok 15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich ogromną zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się nierzadko czy nabywając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od jednego producenta. To bezzasadne obawy. Aktualnie do wszystkich popularnych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można kupić kompatybilne kapsułki.

Nasz adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]