Kremy przeciwzmarszczkowe – co znajduje się w ich składzie?

Więcej o kremach przeciwzmarszczkowych do twarzy.

Nawet młodzieńcza cera bez mankamentów potrzebuje właściwej pielęgnacji. Pozwoli to zahamować tok wyniszczania się tkanek i konsekwencji dłużej utrzymać ich zdrowy wygląd. Przede wszystkim dotyczy to cery twarzy, która jest najbardziej narażona na powstawanie nieestetycznych zmian, wśród których wyjątkowo przykre dla pań, jak i panów, są zmarszczki. Z tej przyczyny tak ważne jest, by stosować odpowiednie kremy przeciwzmarszczkowe dopasowane do rodzaju skóry oraz wieku. Na szczęście nie jest to skomplikowane, bo na rynku dostępne są kosmetyki dopasowane do dowolnego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – jakie substancje są w nich użyte?

Jednym z głównych zadań kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Stąd kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy w szeregu przypadków zawierają mocznik – czynnik, który łączy cząstki wody i tym sposobem zapobiega jej utracie, a przy tym dodatkowo czyni skórę bardziej delikatną. Kremy tego rodzaju mają w składzie także ceramidy – tłuszcze, które też przeciwdziałają utracie wody, ponieważ zapełniają przerwy między komórkami skórnymi. Istotnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest także skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony znajdujący się w składzie naturalnego płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. Przy właściwym nasyceniu skwalen niszczy wolne rodniki i inne niekorzystne elementy, a poza tym umożliwia składnikom odżywczym dotrzeć głębiej w skórę.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – dostosuj do rodzaju skóry oraz wieku

Kremy przeciwzmarszczkowe dzielą się na kilka rodzajów. Jednym z głównych kryteriów podziału jest wiek użytkownika, do którego kierowany jest konkretny preparat. Przy jego wyborze powinno się również zwrócić uwagę, do pielęgnacji jakiej części ciała został on opracowany – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery różni się składem od kremu pod oczy albo do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]