Odzież kompresyjna – usuwa zakwasy i zapobiega mikrourazom mięśni

Potrzebujesz bielizny kompresyjnej? Sprawdź sklep-hummel.pl.

O sportowej odzieży termoaktywnej słyszał praktycznie każdy, aczkolwiek nie wszyscy spotkali się z określeniem „kompresyjna odzież” w odniesieniu do sportu, gdyż ta nazwa raczej łączona z akcesoriami wykorzystywanymi w rehabilitacji. W tym wpisie zaprezentujemy ten typ odzieży sportowej i opowiemy o tym, jak wpływa ona na skuteczność ćwiczeń osoby, która ją nosi.

Zalety bielizny oraz odzieży kompresyjnej

Odzież i bielizna kompresyjna to wyspecjalizowane ubrania, które posiadają liczne własności korzystnie oddziałujących na wygoda ćwiczeń. Przede wszystkim taka odzież silnie przylega do ciała co powoduje, iż oplecione nią mięśnie szybciej się regenerują. Kontrolowany ucisk, jaki zapewnia ta najczęściej bezszwowa odzież, skutkuje lepszym dotlenieniem i ukrwieniem tkanek oraz szybszym usuwaniem kwasu mlekowego z trenowanych mięśni. Dobrej klasy odzież uciskowa latem nie dopuści do przegrzania organizmu, a jesienią skutecznie osłoni go przed zimnem. Ta cecha ubrań kompresyjnych umożliwia wykorzystanie ich zarówno przez sportowców preferujących treningi na świeżym powietrzu, jak i tych ćwiczących w zaciszu klubu fitness. Następną nadzwyczaj znaczącą właściwością odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność protekcji mięśni przed mikrourazami, bo zmniejsza ona wstrząsy oraz drgania mięśni, częstokroć powracające w czasie treningów siłowych.

Poprawnie dobierz rozmiar bielizny i odzieży kompresyjnej

Odzież kompresyjna przeznaczona jest zwłaszcza do zakładania jej podczas dynamicznego treningu. Na przykład spodenki o własnościach kompresyjnych stabilizują pracę mięśni kończyn dolnych, w ten sposób pomagając biegaczom na osiągnięcie lepszych wyników, a koszulki kompresyjne wzmacniają mięśnie grzbietu i brzucha. Zawodowi sportsmeni, skupieni na ćwiczeniach mięśni całego ciała chętnie korzystają z kombinezonów kompresyjnych, natomiast zwykli klienci klubów fitness najczęściej polegają na komplecie koszulka + spodnie. Getry lub skarpetki kompresyjne można ubierać na czas treningów, jednakże poleca się używać ich raczej zaraz po ćwiczeniach, celem szybszej regeneracji mięśni. Kluczowe jest też, by poprawnie dobrać rozmiar odzieży bądź bielizny kompresyjnej, tak aby nie prowadziła do nadmiernego ucisku, który mógłby niekorzystnie wpłynąć na krążenie. Odzież i bielizna kompresyjna męska oraz damska to produkt, który bez trudu zakupimy w większości sklepów sportowych.

Nasz adres:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]