Popularne pokrycia dachowe – charakterystyka blach na rąbek

blachy na rąbek, panele dachowe na rąbek

Blachy na rąbek to coraz częściej wykorzystywana forma pokrycia dachowego. Czym się odróżnia od pozostałych materiałów wykończeniowych? Dlaczego warto w nie zainwestować? Przedstawiamy blachy na rąbek oraz sposoby ich wykorzystania.

Blachy na rąbek – walory oraz wykorzystanie

Blachy na rąbek stojący zdobywają coraz większe uznanie, gdyż znakomicie godzą funkcjonalność z walorami estetycznymi. Bardzo dobrze wyglądającą oraz mocną blachę na rąbek stojący wykorzystuje się zarówno w przypadku obiektów budowlanych, w których nieodzowna jest zmiana pokrycia dachowego, jak i współczesnych domach. Ten materiał wykończeniowy może być użyty na dachach płaskich oraz dwuspadowych, jak również tam, gdzie więźba jest skomplikowana. Panele dachowe na rąbek stojący są transportowane na plac budowy w postaci niezbyt dużych arkuszy. Można je ułożyć błyskawicznie i stosunkowo łatwo. Tego typu pokrycie dachowe doskonale współgra z różnymi stylami architektonicznymi (na przykład ze stylem minimalistycznym lub dworkowym), a przy tym jest wytrzymałe oraz odporne na rdzę.

Nowoczesne pokrycia dachowe – alternatywa dla standardowych dachówek ceramicznych

Blacha na rąbek przewyższa tradycyjne rozwiązania pod kątem wykorzystanej technologii i trwałości. Panele te są wytwarzane z grubej blachy i powleczone dodatkową powłoką, która daje osłonę przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak opady oraz promieniowanie UV. Blacha na rąbek stojący jest sprzedawana w kilku modelach, co pozwala na dopasowanie jej do wymyślnej wizji architekta. Nowoczesne pokrycia dachowe pomagają także obniżyć koszty związane z budową – zdecydowanie ograniczają ilość odpadów, nawet przy pokrywaniu dachów wielopołaciowych. Przesądzając o wykorzystaniu paneli dachowych na rąbek, warto nabyć ten materiał wprost w sklepach budowlanych.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08