Robocza odzież ochronna – zastosowane czepków i maseczek

Jeśli chcesz zamówić maseczkę jednorazową, koniecznie sprawdź https://bit.ly/2SVVXKM.

Zagwarantowanie wysokich standardów bezpieczeństwa podczas produkowania artykułów przeznaczonych do spożywania wymusza, aby kadra linii przetwórczych nosiła odpowiedni ubiór ochronny, który zapobiega przedostaniu się kawałków ciał obcych do wytwarzanych wyrobów. Jednym z istotnych elementów tego rodzaju ubrań roboczych są maseczki i czepki, osłaniające głowę pracowników.

Nakrycia na twarz i włosy – kominiarki, czepki oraz czapki

Podstawową rolą produktów zakrywających głowę pracowników, jest zapobieganie przedostaniu się jakichkolwiek włosów do produkowanej żywności. Zarządcy zakładów przetwórczych zaopatrują swoich pracowników w różne nakrycia na włosy i twarz. Nakrycia te wytwarzane są przeważnie z polipropylenu, w skrócie PP, który wyróżnia się optymalną przepuszczalnością powietrza, a jednocześnie może być szeroko wykorzystywany w branży spożywczej, także do produkcji opakowań. Z PP wytwarza się m.in. kominiarki zasłaniające większą część głowy i czepki ochronne. Te pierwsze można nabyć również w wariancie z dodatkową maseczką zasłaniającą nos i usta osoby. PP może być farbowany, w związku z tym kominiarki oraz czepki ochronne z niego wykonane, można zamówić w kilku kolorach, co na pewno zainteresuje właścicieli przedsiębiorstw, którym zależy na spójności wizerunkowej marki. Z kolei czapki ochronne (w tym te z daszkiem) produkowane są z przędzy akrylowej i bawełny.

Maseczki jednorazowe zakrywające twarz także dla panów z zarostem

Maseczki higieniczne stanowią pomocniczą ochronę podczas produkcji. Obniżają one ryzyko przedostania się do artykułów spożywczych drobinek śliny. Maski osłaniające twarz to wyroby, których używa się jednokrotnie. One również wyprodukowane są z włókniny polipropylenowej, która jest hipoalergiczna, niezwykle lekka oraz się nie pyli się. Zależnie od potrzeb, w sektorze spożywczym używa się jedno-, dwu- albo trzywarstwowe maski ochronne. Dla panów noszących brodę oraz wąsy zaprojektowane są z kolei specjalne maseczki ochronne zakrywające całą szczękę, które sięgają nad górną wargę.

Nasz adres:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]