Specjalne kontenery na odpady dla specyficznych branż

Jeśli szukasz kontenerów stalowych, koniecznie wejdź na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/.

Na rynku dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednakże sporo rodzajów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie substancje można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do specyfiki składowanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak zdemontowane elementy stolarki otworowej, gruz, złom, jak również stare płytki ceramiczne lub parkietowe – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady sporych gabarytów

Do przewożenia ładunków o dużych rozmiarach niebędących odpadami czy też potrzebujących selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są głównie dla firm transportowych i magazynów.

Nasz adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]