Wytrzymałe pokrycia dachowe – blacha trapezowa

Więcej informacji o blachach trapezowych.

Blachy trapezowe tworzą trwałe pokrycie, są tanie i mogą być używane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i składów czy hal produkcyjnych. Dlaczego blachodachówka trapezowa coraz bardziej popularna?

Trapez na dach – niedroga i trwała blacha

Nazwa blach trapezowych pochodzi od jego kształtu – płaty mają przetłoczenia w przypominające trapez. Proces jej układania jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Materiał jest ceniony także z uwagi na walory ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie niosą za sobą wysokich kosztów. Z uwagi na niewielką cenę artykułu i bezproblemowy montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej używana do kładzenia pokryć dachowych i może być świetną alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek. Rozwiązanie to cechuje się doskonałą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową będzie trwać w dobrym stanie przez kilkanaście lat. Do tego jest bardzo lekki, posiada wysoką wytrzymałość na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można wykorzystać blachy trapezowe?

Blacha trapezowa bardzo dobrze sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, przykładowo w stylu minimalistycznym. Dobrze wygląda na obiektach z dachem o dużej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być też wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z przeróżnych względów nie można stosować standardowych dachówek ceramicznych. Blacha trapez będzie również doskonale prezentować się jako wykończenie składnic, garaży bądź budynków gospodarczych. Blachę trapezową dachową należy kupować bezpośrednio w sklepach producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, iż towar jest najwyższej klasy i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą paletę kolorów blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, m.in. rynny dachowe.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08