kable RTV

Bez odpowiednich sieci nie sposób pobierać impulsu TV czy internetowego. Jak nietrudno się domyślić, najważniejszymi ich częściami są kable RTV. To dzięki nim możliwe będzie przesłanie informacji do poszczególnych hubów i gniazd. Z uwagi na fakt, jak są one istotne, ekipy zakładające instalacje starannie dobierają wykorzystywane przez nie kable. Ich dobór może okazać się powodem sporych trudności – przecież zależnie od sytuacji powinniśmy użyć odmiennych przewodów. Ważna jest także ich niezawodność, gdyż instalacje muszą wytrzymać co najmniej kilkanaście lat eksploatacji. Jak więc kupować kable RTV? Jakie ich typy są dostępne?

Kable RTV – jaki typy odróżniamy?

Najchętniej wykorzystywanym rodzajem kabli RTV są przewody światłowodowe – za ich pomocą dostarcza się sygnały internetowe, telewizyjne czy telefoniczne. Jak nietrudno stwierdzić, przewody światłowodowe jako nośnik informacji stosują światło, które przesyłane jest po właściwie przystosowanym do tego materiale szklanym. Poza tym wykorzystywane są też przewody koncentryczne, które stosuje się przede wszystkim do przesyłu sygnałów o niewielkiej mocy. Takie przewody stosowane są zwłaszcza do transmisji danych bezpośrednio do abonentów.

Jak dobrać kable RTV?

Jak już nadmieniliśmy, wybór kabli RTV nie będzie prosty. Z tego powodu ekipy montujące tego rodzaju sieci najczęściej stawiają umowę ze sprawdzonymi sklepami. Wybierając kable RTV od takiego dostawcy zyskujemy pewność, że złożona z nich instalacja będzie w każdym wypadku niezawodna. Najlepiej postawić na tego dostawcę, który samodzielnie wytwarza sprzedawane przez siebie kable RTV. Ważne okazuje się również to, czy firma dostarczająca kable RTV udziela możliwości reklamacji i zapewnia pomoc w razie problemów – przecież to producent musi najlepiej znać jego kable i niezależnie od warunków wypracować rozwiązanie, które umożliwi zamontowanie wydajnej sieci.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]