Zobacz, gdzie nabyć stację czołową, wejdź na www.telmor.pl.

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To kluczowy element, który skupia różne sprzęty służące do poprawnej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie moduły tworzą razem sprawnie pracującą całość. Zobaczmy, z jakich urządzeń składa się stacja czołowa i gdzie zazwyczaj jest stosowana.

Stacja czołowa – do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego

Stacja czołowa to urządzenie stosowane w mechanizmach zbiorowego odbioru sygnału – na przykład w apartamentowcach, motelach, szpitalach oraz przez dostawców telewizji kablowej. Rozprowadza ona połączenie do poszczególnych telewizorów. Jednym z kluczowych modułów tworzących stację czołową jest specjalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Specjalne oprogramowanie ułatwia jej precyzyjną konfigurację. Do szafki można zamontować różne moduły – np. DTV AV2 oraz DTVD CI1.

Stacja czołowa – transportuje sygnał do końcowych odbiorców

Odrębne moduły dedykowane są do przetwarzania różnych rodzajów sygnałów, przykładowo DVB-S/S2 i MPEG2. Standard analogowy jest gorszy niż cyfrowy – pojawiają się awarie w transmisji dźwięku i obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą ogromne koszty. Wiele komponentów składających się na stację czołową wyposażona jest też w oddzielne sloty USB, które umożliwiają dodanie dowolnej zawartości. Komponenty można swobodnie łączyć, tworząc sprawny system antenowy.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]