ametysty, biżuteria z ametystami

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Indiach i Kenii. Ze względu na swoją wyjątkową purpurowo-fioletową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach królów brytyjskich. Dziś, znaleźć go można w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda w kreacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu można zakładać nie tylko od święta, ale również na co dzień – w biurze. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonaj się o tym na własnej skórze.