Kilka ciekawych informacji o pierścionkach zaręczynowych

pierścionki zaręczynowe kraków

Gdy znajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, prędzej czy później pomyślisz o ślubie. Wpierw jednak ma miejsce ta wymarzona przez wiele kobiet chwila – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota oraz diamentów

Sprezentowanie ukochanej pierścionka to niesłychanie stary obyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w kształcie koła, które symbolizuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, nazywanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wynika z wiary, iż od tego palca prowadzi żyła wiodąca prosto do serca, tytułowana “vena amoris”. Powszechnie przypuszcza się, że to Grecy sprowadzili na Stary Kontynent tradycję wręczania pierścionków zaręczynowych. Na początku wytwarzano je z łodyg tataraku, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Kosztownymi pierścionkami ze złota czy srebra obdarowywano wyłącznie wówczas, kiedy mężowie pragnęli zademonstrować swoją całkowitą ufność do partnerki. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, drogimi kamieniami oraz platyną, aczkolwiek materiały te faktycznie szeroko stosuje się do ich sporządzania dopiero od kilku stuleci, przy czym znamienny wzrost ich powodzenia daje się spostrzec w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – za ile go kupisz?

Oczywiście wymarzona biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścionek z dużym brylantem, jednakże możliwości dowolnego zestawiania przeróżnych kamieni oraz metali są szerokie. Oprócz diamentów wykorzystuje się topaz, szafir bądź rubin. Część osób wybiera tańsze metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, jak również drewno, jednak wciąż na rynku przeważają pierścionki wykonane z platyny i różnych rodzajów złota (białego, żółtego i czerwonego).
Ile powinniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było pogląd, że mężczyzna ma obowiązek wydać na niego minimum dwie miesięczne pensje. Cena pierścionka zależna jest od wielu czynników: wykorzystanego kamienia, ilości karatów, wzoru czy surowca, wobec tego każdy odszuka śliczny, nieprzeciętny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednak na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności symbolem uczucia i zaangażowania, zatem jego wartość nie jest najistotniejsza. Liczy się to, czy spodoba się naszej przyszłej małżonce.

Nasz adres:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]