Ponadczasowe naszyjniki z kamieniami

Więcej szczegółów o naszyjnikach z kamieniami.

Znajdziemy wśród nich naturalne minerały oraz ich syntetyczne odpowiedniki. Mogą mieć rozmaite kolory – od czerni, przez róż, aż po błękit. Niektóre należy zakładać do eleganckich kreacji, pozostałe doskonale będą wyglądały codziennie. Naszyjniki z kamieniami od stuleci szczycą się ogromnym uznaniem– inne są realia oraz trendy, ale wciąż je chętnie nosimy, zaś niektóre z nich są ważnymi rodzinnymi pamiątkami. Powinniśmy więc napisać kilka słów na temat tego, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak potem się o nie troszczyć, by wytrzymały dostatecznie długo.

Które naszyjniki z kamieniami dostępne są na rynku?

Rozmaitość minerałów stosowanych do wytwarzania naszyjników jest ogromna – obok topazów, turkusu czy bursztynu, znajdziemy wśród nich także materiały produkowane przez człowieka. Najpopularniejsze to bez wątpienia cyrkonie oraz kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo niedrogie, a przy tym naszyjniki z kamieniami sztucznymi świetnie wyglądają przy strojach zarówno zwykłych, jak i wieczorowych.

Długa żywotność naszyjników z kamieniami

Kamienie szlachetne są zazwyczaj naprawdę podatne na zarysowania – przy złym używaniu nietrudno więc je zepsuć. Jak temu zapobiec? Po pierwsze – zdejmując je zawsze, kiedy zachodzi prawdopodobieństwo ich uszkodzenia – podczas mycia, przy porządkach czy pracach manualnych. Wystrzegajmy się też zakładania dwóch naszyjników z kamieniami na raz – mogą się zderzać i tym samym uszkodzić.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]