Zamów wisiorki srebrne.

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez złotników materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda i charakteryzuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – metal ten jest naprawdę czuły, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób więc troszczyć się o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą silnych środków myjących

Mocne środki myjące dla srebrnych ozdób okazują się szkodliwe. Przez nie metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy zatem używać ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie sprzątania bezwzględnie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy wykorzystywać kuferki wykładane od środka miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Srebro źle znosi też kontakt z wilgocią i słońcem, które mogą sprawić, że straci kolory lub się odkształci. Zanim schowamy parę przedmiotów do pudełka, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką szmatką albo włożyć do foliowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego sprawdzą się również wódka, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób powinniśmy używać miękkich ścierek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.