Zapięcia kolczyków – garść porad

Chcesz kupić kolczyki srebrne? Wejdź na https://www.bizutik.pl/kolczyki.

Kupując kolczyki warto wziąć pod uwagę nie tylko to jak się prezentują, surowiec wykonania oraz formę, ale też na zapięcie. Poniżej prezentujemy krótki spis często spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to standardowe i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie trzeba do niego używać dodatkowych zatyczek, jak np. w sztyftach. Takie zapięcie zapewnia duża wygodę noszenia i częstokroć jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Felerem bigla jest jego spory rozmiar.

Kolczyki klips

Idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie postanowili nie przekłuwać uszu. W dzisiejszych czasach właściwie sporadycznie stosowane.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest zakładać je w ciepłe dni, gdy nie nakładamy odzieży z wysokim kołnierzem, szali czy czapek.

Kolczyki bigle angielskie

Równie rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jednak prościej go założyć, z powodu rozchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Na co dzień wykorzystuje się je przy kosztownych modelach biżuterii.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma najmniejszą szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Tego rodzaju kolczyki sprzedają się najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku drobnych kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w drobnych, głównie złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem używane są często w biżuterii dla dzieci.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]