Platforma rowerowa na hak – co powinieneś o niej wiedzieć?

Dowiedz się więcej o bagażniku rowerowym na hak 4 rowery Thule na https://ebagaznik.pl/pl/c/Platformy-rowerowe/66.

Rozbudowa dróg dla rowerów nie tylko w największych aglomeracjach, lecz także w szeregu miejscowości wypoczynkowych w kraju i za granicą przyczyniła się do tego, że pakując się na wakacje zastanawiamy się, czy wziąć dodatkowo rower. Jeżeli wyjeżdżamy w pojedynkę, a nasz rower się składa, można włożyć go do bagażnika samochodu. Problemy pojawiają się, jeśli wyjeżdżamy z kilkuosobową rodziną i musimy wziąć trzy lub cztery rowery. W takim wypadku należy użyć platformy rowerowej na hak.

Platforma rowerowa na hak a uchwyt rowerowy na dach – o czym warto wiedzieć?

Rowery można transportować na dachu samochodu, montując na nim uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego, albo na platformie rowerowej instalowanej na haku. Obie opcje pozwalają na transport nawet do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są mniej kosztownym rozwiązaniem, jednak mają także nieco wad. Zamocowanie, a potem zdjęcie z nich roweru, może być niełatwe szczególnie dla osób o niskim wzroście. Oprócz tego zamocowanie roweru na bagażniku dachowym zwiększa wysokość pojazdu, i o ile zwykle nie jest to przeszkodą podczas przejazdu pod niskimi mostami, kładkami dla pieszych i bramami, to wpływa na sterowność pojazdu z uwagi na to, że mocniej reaguje on na porywy wiatru. Natomiast platformy rowerowe instalowane na hak wydłużają samochody, wskutek tego kierowcy ich używający powinni zachować wzmożoną ostrożność przy cofaniu oraz parkowaniu tyłem pojazdu. Rowery umieszczone na platformie nierzadko także wychodzą poza szerokość pojazdu, a to może być utrudnieniem przy wymijaniu innych aut na wąskich ulicach.

Jaki bagażnik rowerowy zamówić?

Decydując się na zakup platformy rowerowej na hak wypada w pierwszej kolejności uwzględnić kilka kwestii. Jest to dość kosztowny zakup, tym samym powinno się już na początku oszacować jaką ilość rowerów maksymalnie będziemy potrzebowali przewieźć. Platforma rowerowa od znanego producenta, przykładowo od Thule, posłuży nam lata i jeśli nabywamy ją myśląc o rodzinnych wypadach, powinno się postawić na taką, na której przewieziemy trzy bądź 4 rowery. Drugim ważkim czynnikiem jest oszacowanie łącznej masy rowerów – przed zakupem platformy trzeba upewnić się czy udźwignie ona obciążenie jakie planujemy na niej transportować. Dowiedzmy się również jak doczepiane są rowery do bagażnika na hak. Więcej zaczepów podtrzymujących jednoślad w miejscu zmniejsza zagrożenie jego opadnięcia w trakcie jazdy, grożące potencjalnym zarysowaniem lakieru. W przypadku pytań, jaki bagażnik rowerowy zamówić, polecamy zwrócić się po poradę do przedstawiciela sklepu oferującego takie akcesoria.

Nasz adres:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]