Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Dalsze informacje o digital paintingu.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dłuższego czasu usiłują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Zdolność malarstwa tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć pracę w branży filmowej lub gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki do projektowania świata przedstawionego i postaci stosują przede wszystkim specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia duży odsetek początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie sięga po najpopularniejsze programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – ogromna wolność dla artystów

Istnieje sporo programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Adobe Photoshop, który mimo że powstał jako software do retuszu fotografii, w mgnieniu oka stał się ulubionym oprogramowanie game developerów oraz artystów. W wyniku sukcesu Photoshopa powstały inne podobne programy, jak m.in. Affinity Photo, GIMP czy Krita, w których przy użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przywodzące na myśl obrazy wykonane temperą, farbami olejnymi lub akwarelami. Malarstwo cyfrowe daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość poprawiania niefortunnych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba nigdy kupować!

Digital painting – kurs pod okiem instruktora

Zasadniczo lekcje malarstwa cyfrowego przebiega w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze kroki można postawić na własną rękę, aczkolwiek aby odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszystkie opcje oprogramowania oraz najpopularniejsze metody używania pędzli, zalecamy wykupić kurs przygotowany przez kompetentnego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozmaitych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one wyłącznie podstaw działania oprogramowania. Kluczowe jest natomiast, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na kontakt z autorem szkolenia.

Nasz adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]