Czego można nauczyć się na kursach modelowania 3D?

kurs modelowania 3d, kurs blender

Świat rysunku nieustannie przechodzi zmiany i coraz częściej artyści odchodzą od tradycyjnych technik preferując kreowanie swoich prac wyłącznie w tzw. digitalu. Komputery dają artystom nie tylko swobodę sporządzania ilustracji 2D, ale też modelowania obiektów 3D. Rozpoczęcie przygody z modelowaniem 3D nie wiąże się już wielkimi kosztami – można po prostu ściągnąć program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia obrazów 3D oraz animacji, a który zarazem jest zupełnie bezpłatny.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem doświadczonego instruktora

Obsługę każdej aplikacji można przyswoić sobie we własnym zakresie, jednakże proces ten ciągnie się wtedy dłużej i często jest niezwykle irytujący. Właśnie dlatego uczestnictwo w kursie modelowania 3D będzie nadzwyczaj pomocne dla tych, którzy niedawno poznali Blender. Zaznajamianie się z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nanoszenie rozmaitych tekstur i efektów na modelowany przedmiot przebiegnie łatwiej, jeśli odbywać się będzie pod okiem znającego program dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco prowadzi korektę projektów wykonywanych przez kursanta pokazując detale, które trzeba poprawić i proponując ku temu trafne drogi. Jak w przypadku każdego kursu najlepiej, by odbywał się on w małych grupach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D amatorów a także artystów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest w dzisiejszych czasach zdolnością poszukiwaną i cenioną szczególnie w świecie filmu, projektowania i gier komputerowych. Opanowanie oprogramowania Blender 3D otwiera więc mnóstwo perspektyw zawodowych. W czasie kursu tworzy się wstępne profesjonalne prace, które później można śmiało zamieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to natomiast, że kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w animacji i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu artyści oraz pasjonaci animacji chcący odkryć nowe drogi wyrażania siebie bądź rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności.

Nasz adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]