Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

Sprawdź informacje o skiturach.

Gros turystów wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, udaje się tam najczęściej wyłącznie po to, żeby spędzać dni na szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Lecz nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które pragną sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz spróbować skitur albo wypraw na rakietach.

Skitury – jazda terenowa na nartach

Turystyka narciarska przeżywa od kilkunastu lat swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już sztampowego relaksu w góralskiej chacie i przelotnego zjazdu z zatłoczonych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają zanurzyć się w ich piękno podczas stosunkowo trudnych, lecz niezmiernie satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak rekomendowana wyłącznie dla doświadczonych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią również posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Przemieszczanie się daleko od przygotowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich butów i nart.

Nie masz pewności, czy poradzisz sobie na skiturach? Poradź się instruktora!

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla miłośników turystyki narciarskiej są niewątpliwie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bardzo dobrze poradzą sobie także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do wypraw organizowanych na terenie Europy – na nartach można zwiedzić pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam doskonałe warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal leżący na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zainteresowane udziałem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś wyprawa okaże się właściwa do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą szukać w tym zakresie pomocy instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]