Dolomity we Włoszech i ich szlaki trekkingowe

Więcej na temat Dolomity trekking na www.exploruj.pl.

Entuzjaści czynnego wypoczynku na pewno przebyli nieomal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce, które zlokalizowane są w Bieszczadach, w Tatrach i w Karkonoszach. Naturalnie są one porywające, jednak osoby często praktykujące ten rodzaj sportu z czasem pragną zasmakować ekscytacji płynącej z wypraw po nieznanym sobie zakątku świata. Dlaczego zatem korzystać tylko z szlaków w Polsce, skoro można zachwycać się porywającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Alpejskie Dolomity – pasmo górskie wpisane do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, czyli masyw górski położony całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, cechują się dużą liczbą baszt skalnych, stromych turni oraz ostrych grani, które podczas dnia pod wpływem padającego na nie blasku słońca zmieniają swój kolor. Jest to również jedno z najpiękniejszych pasm górskich Europy (o ile nie świata!), nie dziwi więc, iż w 2009 r. trafiły do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w tym paśmie górskim występują liczne urwiska, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i nadzwyczaj spadziste stoki, wyznaczono w nich też dużo łatwiejszych szlaków, z którymi da sobie radę większość turystów uprawiających trekking.

Szczyty Tre Cime i Brenty – co można zobaczyć podczas trekkingu we włoskich Dolomitach?

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu bez wątpienia urzeknie przeprawa przez ten masyw górski po via ferratach, to znaczy po szlakach turystycznych zaopatrzonych w mocne liny zabezpieczające. Scenariusz wypraw tego rodzaju jest tak ułożony, żeby członkowie grupy mieli czas na naukę zasad asekuracji, jak również sposobów przemieszczania się po takiej trasie. Doświadczeni i wyróżniający się wysoką sprawnością fizyczną turyści będą zachwyceni przeprawą po trasie na Brencie, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla większości turystów bardzo forsowna, lecz ten, kto będzie w niej uczestniczył niewątpliwie będzie ją pamiętał przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić też interesująco zimowe miesiące, poruszając się po mało stromych obszarach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na grupę Tre Cime czy szczyt Averau.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]