Najlepsze trasy rowerowe w Małopolsce

Na narowery.visitmalopolska.pl/ dowiesz się więcej o najlepszych trasach rowerowych w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu dobitne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca należałoby odwiedzić? Opisujemy interesujące, znane i nowe, jednak z pewnością najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Nowe miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest bez liku – w wielu z nich spotkamy tłumy, ale czy znasz te mniej legendarne i nieznane miejsca w Małopolsce, które należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją gruntownie nieznaną, ale jednakże mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go przede wszystkim amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudowny krajobraz – przy należytej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z w największym stopniu intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najpoprawniej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, lecz warte uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niesłychanie malowniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, choć ma podobne zalety.
Przyciągające miejsca w Małopolsce / Piękne i ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto wie, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec wypada nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy poniekąd tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają fanatyków wspinaczki, nie tylko amatorów, lecz także uznanych alpinistów i himalaistów.