Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

Szukasz szczegółowych informacji o aktualnej ofercie aktywnych wakacji dla singli? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Wyróżnia się dwie kategorie ludzi: pierwsi kochają czas wolny spędzać na błogiej bezczynności, a drudzy w każdy dzień urlopu starają się zrobić coś nowego, czego dotychczas nie przeżyli. Właśnie dla tych ostatnich agencje turystyczne przygotowują atrakcyjne propozycje wypraw dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – kapitalna sposobność, żeby zdobyć dodatkowe kwalifikacje

Aktywne wycieczki to drobiazgowo zaplanowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy chcieliby poznać różne regiony Polski oraz świata od zupełnie nowej strony. Scenariusz takich wycieczek jest jest pełen porywających atrakcji, których zwykły urlopowicz nie dozna z pozycji komfortowego siedziska na werandzie dzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób szukających ciekawych wrażeń to także pierwszorzędna sposobność, by nabyć kolejne kwalifikacje, gdyż niejednokrotnie wiąże się ze instruktażami potrzebnymi do poznania zasad przetrwania na określonym obszarze. Na wyprawie w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się używania czekana oraz raków czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci poznają podstawy survivalu, a także tego, co zrobić w groźnych sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, a więc przykładowo w przypadku zejścia lawiny. Należy również wspomnieć, iż taka wycieczka w góry pełna jest trudnych zadań wymagających zaufania i współpracy między członkami grupy, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Gdzie aranżowane są wycieczki dla aktywnych?

Najbardziej atrakcyjne wycieczki, do których musimy wykazać się odpowiednią kondycją fizyczną, to głównie wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z mocną kondycją, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i zdobyć cztery główne szczyty tego regionu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony i Turbacz. Mogą także zabrać się na Sycylię, gdzie zobacząz bliska sycylijskie parki narodowe, Etnę i zwiedzą najpiękniejsze miasta tej wyspy – Palermo, Katanię oraz Trapani. Lecz Stary kontynent to nie jedyne rejony, dostępne dla nieprofesjonalnych podróżników – bez większych przeszkód poradzą sobie też podczas wyprawy na Wyspy Komodo albo w Himalaje.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]