Karpaty, Himalaje, Alpy – wyprawy dla miłośników gór

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą wypraw górskich? Nie wahaj się! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Góry od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, niesamowite widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, iż turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwaną popularnością. Wielostopniowa skala trudności szlaków powoduje, iż każdy – także absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może natomiastprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane komplikacje mogą okazać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od Polski. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem doświadczonego przewodnika, nie świadczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze kierunki podróży

Ogromnym zainteresowaniem wśród zwolenników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, jednakże z uwagi na wysoki poziom trudności i spore koszty większość miłośników gór nie decyduje się na taki wyjazd. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto rodzime firmy organizują także wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]