Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Trekkingi Himalaje - ta niezwykła oferta Cię zadowoli.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma sporo czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie nadmienić również o skrajnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stanowią arenę zmagań doświadczonych wspinaczy z całego globu. Nie zadziwia nas zatem zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje też pośród okazjonalnych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto zaakcentować, że jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Problemy powoduje też samo opracowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkowym atutem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze szlaki

Z oczywistych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje albo Karakorum rzadko decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednakże, że te góry znajdują się poza ich zasięgiem, ponieważ nieraz aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]