Wyprawa na górę Kilimandżaro dla miłośników niecodziennych wrażeń

Wycieczka Kilimandżaro - ta niezwykła oferta każdego pozytywnie zaskoczy.

Zdobywanie górskich szczytów to marzenie licznych turystów, którzy lubią nietuzinkowe wyzwania. Silnych doznań bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Obieżyświatów wabią przede wszystkim możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, niesamowite krajobrazy, jak również kurczące się już lodowce. W skład masywu wchodzą Mawenzi, Uhuru oraz Shira – trzy góry będące śladem po wulkanach. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymaga właściwej preparacji – ze względu na dużą wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei kapryśne warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu jest trudnym zadaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą wyróżniać się solidną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez około 7 do 8 godzin dzień za dniem.

Co należy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem zaleca się także wyposażyć się w medykamenty przeciwko malarii. Przed zarażeniem się uchroni też należyta profilaktyka – używanie środków odstręczających owady, a także korzystanie z odzieży przykrywającej ramiona i nogi. A co zrobić, aby uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone kilkudniową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]