Wyprawy trekkingowe dla początkujących i zaawansowanych

Sprawdź informacje o trekkingu.

Górskie wyprawy mogą mieć różne postaci. Od krótkich przechadzek po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach stojących wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również umiejętność posługiwania się sprzętem turystycznym i wspinaczkowym. Niemniej jednak za nieraz gigantyczny nakład pracy otrzymujemy możliwość podziwiania niesamowitych widoków i obcowania z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – skala trudności

Skala trudności jest uzależniona od obszarów, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy klasyfikują 3 poziomy trudności wypraw w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do intensywnej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga dobrej kondycji fizycznej oraz co najmniej minimalnego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Najwyższy stopień to wyprawy dla uczestników z wysoką sprawnością, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, a także niebojących się trudnych warunków obozowania w trakcie kilkudniowej wędrówki.

Gdzie organizuje się popularne trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich górach. W Polsce amatorzy tego typu obcowania z naturą w najwyższym stopniu cenią sobie trasy w Tatrach. Jeżeli zaś idzie o pozostałe góry na kontynencie europejskim, dużą popularnością szczycą się Karpaty Wschodnie, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, bałkańskie Góry Przeklęte, jak również Alpy. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki mogą zaś spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]