Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Jeśli potrzebujesz paneli drewnianych, koniecznie odwiedź tę stronę.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie parę chwil, a każdy poradzi sobie z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – maksymalna zawartość wody w wylewce to 3%. Nie wolno zapominać również o oddzieleniu paneli od podłogi – najlepiej nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – trzeba odstawić je na dwie doby, aż dobrze wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Montaż paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o jednym – panele podłogowe powinieneś montować startując z kąta pokoju. Przed ich montażem, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem potem producent ma prawo nie uznać reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłoża, która musi przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi montażowemu, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków cieplnych w pomieszczeniu. Należy zatem zostawić odstępy przyścienne o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra, do których zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]