Jak duży może być kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej wybieranych usług bankowych. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic zaskakującego, bo możemy zdobyć tak już niewielkie kwoty – w niektórych bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on również być sposobem pokrycia poważniejszych wydatków, bowiem zazwyczaj jego największa kwota to nawet sto tysięcy PLN, jednak klienci o największych dochodach – na przykład lekarze – mogą uzyskać nawet pięćset tysięcy złotych. Koszty kredytu gotówkowego zależą w szczególności od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co jeszcze należy o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym należy wiedzieć?

Jak można wywnioskować z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla różnych chętnych. Wniosek, który przedkładamy jest szybko analizowany, przez co fundusze trafiają do nas maksymalnie po kilku dniach, a dzięki niewielkim restrykcjom, mogą ubiegać się o niego nawet klienci z niedużymi dochodami. To jednak nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie przyznany wszystkim, bo podobnie jak przy każdym rodzaju kredytu, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego możemy wydać na dowolny cel – tak na kupno sprzętu AGD, jak i pojazdu czy pokrycie kosztów zagranicznego urlopu.

Jak bezpiecznie zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy uświadomić sobie, iż łatwo wtedy o pomyłki, których skutkiem są najczęściej poważne finansowe tarapaty. Z tego względu wybór oferty powinniśmy starannie przeanalizować, porównując tak oprocentowanie, jak i pozostałe koszty – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym rozwiązaniem z pewnością będą więc porady profesjonalnego doradcy finansowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych możliwości, abyśmy byli w stanie spłacić go bez większych problemów.