Kantor online – wymieniaj walutę nie wychodząc z domu

Nie możesz znaleźć kantoru internetowego? Zajrzyj na www.kantor.pl.

Jeszcze dekadę temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w kantorze bądź w najbliższym oddziale banku – te pierwsze w dalszym ciągu funkcjonują hipermarketach oraz w galeriach handlowych! Lecz w błyskawicznie transformującym się świecie, ludzie zapragnęli wymieniać obcą walutę bez konieczności opuszczania domu i po niższych kosztach, w następstwie tego też utworzono kantory internetowe, które na to pozwalają.

Jak funkcjonuje kantor internetowy?

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest równie łatwe jak tradycyjnego kantoru. Klient loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą pragnie wymienić na inną walutę. Atutem kantorów online jest przede wszystkim to, iż transakcje można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach działania serwisu po bieżących kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, zazwyczaj z poprzedniego dnia. Następnym i niezmiernie ważnym atutem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te proponowane przez kantory tradycyjne oraz placówki bankowe. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze internetowym spready zazwyczaj nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą też kilka specjalnych usług lubianych przez klientów, np. mają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w ustalonym przez klienta terminie lub takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wówczas, kiedy podany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Kantor online – usługa dla kredytobiorców i studentów zagranicznych

Kantory online to usługa dla osób ceniących sobie komfort, a także dużą autonomię w rozporządzaniu środkami finansowymi. Używają ich także osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej i osoby pracujące czy też studiujące poza granicami Polski. Lecz nim zadecydujemy, aby powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na portalu KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.

Nasz adres:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]