Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie czym jest mass collect, skieruj się w to miejsce.

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację wpłat na konto. Przybliżamy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza życie dużym oraz małym firmom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Funkcja mass collect jest właściwie niezmiernie prosta. Polega na przypisaniu każdemu kontrahentowi unikalnego numeru rachunku, który jest jednocześnie jego ID. Takie działanie jest pomocne wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest duża grupa kontrahentów, a więc na przykład w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych, a także wszystkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Należności przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na jeden firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze nadanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do dokonania przelewu (przelew pocztowy, standardowy przelew bądź przelew z karty). Zastosowanie mass collect wiąże się także z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów niż w przypadku księgowania manualnego, a zarazem wyeliminowaniem potencjalnych błędów, które mogą przytrafić się w trakcie tej czynności.

Czy opłaca się wdrożyć usługę mass collect?

Choć mass collect nie jest obecnie proponowana we wszystkich bankach (mają ją między innymi kilka banków spółdzielczych i ING Bank Śląski) warto rozważyć jej wykorzystanie w przedsiębiorstwie, nawet takim, które miesięcznie obsługuje poniżej 100 faktur. Zastosowanie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie kontrolowanie na bieżąco spływu należności) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co po kilku miesiącach efektywnie podnosi terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]