Pomoc frankowiczom – reprezentacja kancelarii w sprawach umów kredytowych

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i pozostałymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują polisolokaty bądź kredyty we frankachszwajcarskich. Zakres usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest bardzo szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, a także wypowiedzianych i spłaconych. Dodatkowo są to też postępowania o zmniejszenia salda zadłużenia, unieważnienie umów lub zwrot gotówki.

Pomoc frankowiczom – jaką wybrać kancelarię prawną?

Należy zdecydować się przede wszystkim na kancelarię, która prowadziła już sprawy właścicieli kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom i prowadziła sprawy z bankami, takimi jak Getin Noble Bank, Raiffeisen Bank Polska, Bank Millennium oraz mBank. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe w trakcie wyboru kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Ważne, aby pierwszym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek innych działań – była staranna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przestudiowania wymagają także inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria powinna służyć merytorycznym wsparciem i wiedzą, jak również pomocą w sporządzaniu rozmaitego typu dokumentów: zawezwania do próby ugodowej, reklamacji, pozwu i innych.

Kredyt we frankach szwajcarskich – pozew przeciwko bankowi

Prawidłowo przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do odfrankowienia lub unieważnienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach i pragnie go np. przewalutować, powinien poszukać profesjonalnej pomocy w przygotowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za nieobowiązujące, a nawet – w szczególnych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.