Sztabki złota – zróżnicuj swój portfel inwestycyjny

Jeśli chcesz zamówić złoto w sztabkach, koniecznie wejdź na https://goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Odkładanie środków pieniężnych na koncie czy zakładanie lokat nie jest teraz tak korzystne jak jeszcze dziesięć lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale także i większe zrozumienie, że nie zainwestowany kapitał nie zarabia doprowadziły do tego, iż Polacy szukają sposobów, które umożliwią ich oszczędnościom zapewniać za jakiś czas poboczny przychód. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz zagorzalszych zwolenników zdobywają metale inwestycyjne, a zwłaszcza – złoto w sztabkach.

Złote sztabki to inwestycja na kilka lat

Od razu trzeba stanowczo zaznaczyć, iż lokata pieniędzy w sztabki złota to długoterminowa inwestycja. Złoto przeważnie opiera się większym i mniejszym wahaniom odczuwalnym w gospodarce, a nawet niepewność polityczna i gospodarcza często podwyższa jego cenę. Oczywiście, można zauważyć wahania w jego wartości, jednakże badając jej historyczny wykres od razu można dostrzec, że z czasem idzie ona w górę. Dlaczego tak się dzieje? Od setek lat ilość tego metalu będąca w obiegu ogólnie się nie zmienia. Dawno temu służył on jako waluta, współcześnie jest w szerokim zakresie stosowany w medycynie, przemyśle czy elektronice, a także – wciąż na dużą skalę – w sztuce i złotnictwie. Mimo, że pozyskiwanie złota wciąż trwa i w teorii powinno go przybywać, recykling tego kruszcu wykorzystanego m.in. do produkcji urządzeń elektronicznych (jak kable USB czy też telefony komórkowe) jest częstokroć nieopłacalny, toteż popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i przewiduje się, iż w najbliższych dziesięcioleciach trend ten się nie odwróci.

Złoto w indywidualnych sztabkach i combibary – co zamówić?

Słysząc o lokacie oszczędności w złote sztaby większość osób od razu oceni, że to nie dla nich, z uwagi na wysoki koszt. Jednakże złote sztabki odlewa się w licznych rozmiarach, zatem praktycznie każdy może sobie pozwolić na inwestycję jakiejś części oszczędności w ten kruszec. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 10 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Te drobne sztabki są także perfekcyjne jako upominek. Zasobniejsi inwestorzy, posiadający pokaźniejszy kapitał raczej zamawiają się na większe sztaby złota o wadze 100 g, 250 g, a także 1000 g. Warto jednakże pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, inwestując w większą sztabkę kupimy złoto po zdecydowanie niższej cenie. Po drugie, nie można rozłupać kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Toteż powinno się zamawiać sztabki złota o rozmaitym ciężarze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na równe sztabki.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]